A + V

A+V dołącza do akcji Odn@wiamy by wspierać ochronę środowiska i lokalną społeczność

2022 | czerwiec

A+V dołącza do akcji Odn@wiamy by wspierać ochronę środowiska i lokalną społeczność

W A+V wdrożyliśmy szereg ekologicznych działań, które balansują nasz wpływ na środowisko i wspierają nasz zrównoważony rozwój. Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Środowiska (05.06) dołączamy do 3. edycji projektu „Odn@wiamy”.

Dzięki tej akcji, nasz niepotrzebny sprzęt elektroniczny trafia do ośrodków wspierających dzieci i młodzież. Nawet niesprawne elementy mogą być naprawione i zyskać nowe życie w szczytnym celu.

Uzyskany sprzęt służy podopiecznym „Odn@wiamy” głównie do nauki oraz odrabiania lekcji, ale opiekunowie prowadzą też na nim zajęcia z programowania dla swoich wychowanków.

Nie każdy komputer czy laptop stanie się narzędziem do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci. Prawidłowe postępowanie z elektroodpadami stanowi część inicjatywy „Odn@wiamy”. Niedziałający lub uszkodzony sprzęt jest poddany recyklingowi, zgodnie z wymaganiami EU, w celu odzyskania zawartych w nim surowców. Prezes A+V, Jarosław Kołcun dodaje: „Biorąc udział w projekcie, będziemy prowadzić działania edukacyjne poświęcone tej, bardzo ważnej dla nas tematyce.”

Więcej na temat akcji: https://odnawiamy.org/

Jeżeli chcesz przekazać swój niepotrzebny sprzęt komputerowy, skontaktuj się z nami!