A + V

Test interaktywnego flipcharta Samsung FL!P

2019 | sierpień

Test interaktywnego flipcharta Samsung FL!P

Wiele firm podczas zakupu wyposażenia do biura i sal konferencyjnych staje przed dylematem: klasyczny papierowy flipchart czy monitor interaktywny? Z jednej strony doskonale wiemy, że kartki papieru odeszły do lamusa, z drugiej jednak strony zakup drogiego ekranu interaktywnego z mnogością funkcji, których często nie wykorzystujemy nawet w połowie, może nie mieć ekonomicznego sensu. Samsung doskonale zrozumiał ten dylemat i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, prezentując coś pomiędzy – interaktywny flipchart Samsung FL!P.

Głównym założeniem monitora jest maksymalnie intuicyjna i efektywna współpraca w rozsądnej cenie. Zestaw składa się z dotykowego wyświetlacza LCD w rozdzielczości UHD  o przekątnej 55”, stojaka z półką na laptopa i pisaka. Producent przewidział wprawdzie możliwość zamontowania ekranu na ścianie, ale oznacza to utratę jednej z ważniejszych funkcjonalności – mobilności, dzięki której możemy wykorzystywać go w dowolnym miejscu w biurze, w zależności od potrzeb.  Pojedyncze urządzenia ze stojakiem w zestawie kosztuje w cenie sugerowanej dla klienta końcowego ok. 10 000 zł netto.

Interaktywny flipchart zamienia każdą przestrzeń, w której się znajduje w salę kreatywnych spotkań. Dzięki wbudowanym czujnikom rozpoczęcie pracy na FL!Pie odbywa natychmiastowo, poprzez zbliżenie się do niego, podniesienie rysika lub zmianę orientacji ekranu (z wertykalnej na horyzontalną lub odwrotnie). Oznacza to, że nie trzeba wcześniej przygotowywać urządzenia i czekać na jego długą inicjalizację, aby terminowo rozpocząć spotkanie.

Notowanie, rysowanie i sterowanie funkcjami urządzenia odbywa się za pomocą będącego na wyposażeniu rysika, wymazywanie natomiast za pomocą dłoni. Technologia dotyku InGlass™ o czasie reakcji 8 ms zapewnia płynne pisanie w czasie rzeczywistym, niemal jak na tradycyjnym papierze. Co więcej, jednocześnie na ekranie mogą pisać aż 4 osoby. Wprowadzanie zmian w plikach możliwe jest bezpośrednio na ekranie. Bardzo przydatny jest również tryb zmiany orientacji ekranu o szybkim czasie reakcji.

Wyświetlanie treści z urządzeń osobistych na FL!Pie możliwe jest dzięki wykorzystaniu kabla HDMI lub za pomocą technologii bezprzewodowych NFC i Wi-Fi. Wystarczy przyłożyć smartfon lub tablet zaopatrzony w NFC do flipcharta lub połączyć się z FL!Pem, wykorzystując jego wewnętrzny hot-spot. Dzięki funkcji Wi-Fi OUT możliwe jest udostępnianie obrazu z flipcharta nie tylko na urządzeniach osobistych, ale także na projektorze, monitorze wielkoformatowym czy ścianie LED sali konferencyjnej, dzięki czemu można używać go również podczas prelekcji i większych spotkań.

FL!P umożliwia zapisywanie zawartości ekranu w pamięci wewnętrznej, w pamięci USB lub na dysku sieciowym oraz ich przechowywanie i edycję. Następnie można udostępnić je współpracownikom kanałami mobilnymi i cyfrowymi lub po prostu wydrukować.

Urządzenie umożliwia również zabezpieczenie plików przed dostępem osób postronnych, zarówno podczas pracy jak i po jej zakończeniu. Każdy członek zespołu może ustawić unikalny kod PIN dla swoich plików. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie informacje są bezpieczne, a dostęp do nich mają tylko uprawnieni użytkownicy.

Na uwagę zasługuje również intuicyjne menu, które ułatwia nawigację po funkcjach i umożliwia szybki dostęp do poszczególnych opcji.

Podsumowując, Samsung FL!P jest idealnym wyborem, jeśli nie potrzebujesz tablicy interaktywnej z dziesiątkami rozbudowanych aplikacji, a wydajnego wsparcia podczas spotkań w bardzo rozsądnej cenie. Umożliwia wyświetlanie treści, nanoszenie notatek oraz szybkie dzielenie się materiałami. Z pewnością jest narzędziem, które podniesienie efektywność pracy każdego zespołu i które warto mieć w swoim biurze czy centrum konferencyjnym.