A + V

Konferencja A+V i Samsung w warszawskim showroomie

2023 | kwiecień

Konferencja A+V i Samsung w warszawskim showroomie

Codzienność A+V to nie tylko projekty i dostarczanie optymalnych rozwiązań dla edukacji, biznesu czy instytucji publicznych. To także relacje z naszymi klientami oraz partnerami biznesowymi. To właśnie na silnych, profesjonalnych relacjach opiera się nasza współpraca i to dzięki nim, przy wsparciu naszych partnerów, jesteśmy w stanie podejmować działania, które realnie zmieniają rzeczywistość na lepszą i przekładają się na podwyższanie jakości obsługi naszych klientów.

 

Spotkania (szczególnie te na żywo) to dla nas możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy, a także pokaźna dawka inspiracji. Dlatego 23 marca zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji publicznych i reprezentantów świata biznesu na kameralne wydarzenie, które zorganizowaliśmy w Warszawie we współpracy z firmą Samsung. Było to wydarzenie skoncentrowane na dzieleniu się wiedzą na temat rozwiązań audiowizualnych, zacieśnianiu wzajemnych relacji, a także na poszukiwaniu nowych możliwości. 

Pierwsza część, czyli konferencja merytoryczna, odbyła się w showroomie naszego partnera, firmy Samsung.

EDUKACJA I UCZELNIE

Na gości z sektora edukacji czekały warsztaty dotyczące przewidywanych kierunków transformacji cyfrowej na uczelniach, a także szans i wyzwań, jakie rewolucja technologiczna stawia przed szkolnictwem. 

Uczestnicy mogli również poznać różne metody optymalizacji zakupów i kosztów zarządzania infrastrukturą AV na uczelni – te kwestie zainicjowały bardzo owocne dyskusje między naszymi gośćmi. Okazało się, że choć każda z uczelni ma nieco inne sposoby na adaptację do nowej, hybrydowej rzeczywistości, to mierzą się one z podobnymi problemami. Przedstawiciele uczelni wyższych zgodnie zauważyli, że obecnie największym wyzwaniem pozostaje konieczność wprowadzenia spójnej procedury wdrażania systemów AV, a także opracowanie standardów, które pozwolą na sprawne podejmowanie kluczowych decyzji.

Nasi goście zobaczyli również rozwiązania audiowizualne, które pozwalają uatrakcyjnić zdobywanie wiedzy i informacji na uczelni dzięki:

  • systemom telekonferencyjnym przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams Rooms umożliwiającym pracę zespołową niezależnie od lokalizacji,
  • wirtualnym lub hybrydowym salom wykładowym,
  • systemom informacyjnym dostarczającym studentom i pracownikom potrzebne informacje we właściwym miejscu i czasie oraz w atrakcyjnej formie.

BIZNES i BIURA 

Przedstawiciele świata biznesu mieli okazję “na żywo” zapoznać się rozwiązaniami multimedialnymi, które wspierają elastyczny workplace i wpływają na zwiększenie efektywności pracy zespołowej w warunkach hybrydowych. Wspólnie mogliśmy też zobaczyć inspiracje najnowszych technologii LED oraz narzędzi interaktywnych takich jak Samsung Flip. Uczestnicy dowiedzieli się:

  • na co zwracać uwagę w kontekście nowoczesnych sal konferencyjnych, 
  • co daje nam standard oparty o rozwiązanie Microsoft Teams Rooms,
  • w jaki sposób możemy stworzyć biurowy standard AV,
  • jakie elementy należy wziąć pod uwagę przy planowaniu infrastruktury AV lub jej modernizacji.

“ITALIAN JOB”

Po części oficjalnej przenieśliśmy się do CookStory by Samsung, gdzie kontynuowaliśmy budowanie naszych relacji biznesowych w atmosferze dobrej zabawy. Wspólne gotowanie, pyszna kolacja w stylu włoskim i długie dyskusje, pozwoliły na wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego, a pracownikami międzynarodowych korporacji. Ten wieczór pozwolił nam poznać punkt widzenia naszych gości na wiele różnych tematów, daleko wykraczających poza te stricte technologiczne czy biznesowe. 

Nasi goście mieli okazję zobaczyć, że do kwestii związanych z AV można i należy podchodzić holistycznie, a nowoczesne rozwiązania technologiczne mają ogromny potencjał do zmiany hybrydowej rzeczywistości na bardziej przyjazną i naturalną. Obie strony wyciągnęły z tego spotkania niezwykle cenne wskazówki na przyszłość. W końcu często, to właśnie te mniej oficjalne pogawędki pokazują nam środowisko, w którym na co dzień poruszają się nasi klienci. Z tych mniej formalnych opowieści wyłania się obraz realnych potrzeb, a także wyzwań i problemów z jakimi mierzą się oni w codziennych obowiązkach zawodowych. 

Po wydarzeniu nasze głowy są pełne nowych pomysłów, i cieszymy się, że na niektóre zagadnienia audiowizualne nasi goście patrzą teraz z zupełnie nowej perspektywy. Niezwykle cieszy nas również fakt, że dla uczestników to wydarzenie było merytorycznie i empirycznie wartościowe. Z informacji zwrotnych, które otrzymaliśmy wynika, że uzyskane wskazówki i inspiracje znalazły odniesienie w rzeczywistości – nie możemy już doczekać się tych wspólnych audio-wizualnych projektów.

Zapraszamy do kontaktu jeśli potrzebujesz omówić nadchodzącą modernizację infrastruktury AV.

 

 

A poniżej kilka ujęć z CookStory. Just for fun!