A + V

Wyzwanie

Wyposażenie kompleksu biurowego Shell Energy Campus w Krakowie to inwestycja, którą realizowaliśmy od 2016 roku dla firmy Shell na terenie specjalnej strefy ekonomicznej „Krakowski Park Technologiczny”. Prace nad nią zakończyły się w lutym 2019 r., a oficjalne otwarcie ostatniego budynku kompleksu miało miejsce w marcu 2019 r.

Centrum mieści się w 5 budynkach będących jednymi z najnowocześniejszych obiektów biurowych w kraju. Budynki były sukcesywnie wyposażane w systemy AV i oddawane do użytku. Łącznie nasi specjaliści wdrożyli systemy audiowizualne na prawie 40 tys. mkw. powierzchni biurowych i socjalnych o różnym przeznaczeniu. Krakowski kompleks Shell Business Operations to zaawansowane centrum biznesowe, wspierające operacje w zakresie m. in. finansów, zakupów, logistyki i obsługi informatycznej dla całej korporacji. Jest jednym z 5 centrów operacyjnych firmy Shell na świecie.

Shell Business Operations w Krakowie zapewnia zatrudnienie dla ponad 3,8 tys. specjalistów reprezentujących 50 narodowości i pracujących w 20 językach, którzy zajmują się między innymi wsparciem finansowym, zakupami, logistyką i obsługą klientów dużej, międzynarodowej korporacji. Zaimplementowane przez nas rozwiązania mają więc wpływ na rozwój biznesu całej korporacji, która globalnie zatrudnia 93 000 pracowników w ponad 70 krajach świata.

Praca przy tak różnorodnych projektach, o szerokim zakresie usług w wielu obszarach biznesu wymaga dostarczenia innowacyjnych rozwiązań usprawniających procesy i pracę w przedsiębiorstwie. Z tego powodu firma A+V nie tylko kompleksowo zajęła się wdrożeniem systemu AV w całym kampusie, ale na bazie doświadczeń z tego wdrożenia zaktualizowała standard rozwiązań audiowizualnych obowiązujący dla wszystkich centrów biznesowych firmy Shell na świecie.

Dla naszego klienta było ważne, aby system AV w nowym oddziale bazował na wysokiej jakości wewnętrznym standardzie technologicznym, a przy tym dostarczał wymiernych korzyści dla firmy. Najważniejszą z nich, określoną podczas konsultacji i warsztatów z klientem, był wzrost efektywności pracy oraz stworzenie atrakcyjnych miejsc pracy będących wartością dodaną oczekiwaną przez dział HR. Z uwagi na wagę wykonywanych przez pracowników zadań ważnym wymogiem była również niezawodność oraz bezpieczeństwo systemu AV.

Opis Rozwiązań

W rezultacie zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowoczesne i stabilne systemy audiowizualne w takich przestrzeniach jak sale konferencyjne i pokoje spotkań o różnej wielkości, lobby i strefy klienckie, kantyny, town halle, game roomy i open space’y.

Nasi projektanci przewidzieli dla każdej z nich indywidualne wyposażenie i oprogramowanie dostosowane do specyfiki pracy w danej przestrzeni. Wszystkie zaprojektowano w taki sposób, aby ich obsługa była intuicyjna i identyczna na terenie całego kampusu oraz w pełni zautomatyzowana. Oprócz trybu automatycznego w większych przestrzeniach istnieje również możliwość zarządzania systemem poprzez klawiatury sterujące oraz panele dotykowe, których graficzny interfejs użytkownika został zaprojektowany zgodne z identyfikacją wizualną i standardem firmy Shell.

Sale konferencyjne, pokoje wideokonferencyjne oraz pokoje projektowe wyposażono w kilkaset różnej wielkości monitorów, systemy nagłośnienia, systemy bezprzewodowej transmisji AV oraz w zestawy do przeprowadzania wideokonferencji.
W restauracjach i town hallach wdrożono systemy projekcyjne, nagłośnienia oraz wyposażono je w bezprzewodowe mikrofony dla prelegentów.

Na terenie całego kampusu zaimplementowany został system Digital Signage. W pomieszczeniach takich jak energy-huby, recepcje i restauracje umieszczono wielkoformatowe monitory informacyjne. System Digital Signage prezentuje na swoich wyświetlaczach spersonalizowaną informację i treść multimedialną dedykowaną dla danej przestrzeni. System ten może również wyświetlać transmisje „na żywo” z systemu streamingowego oraz wybrany licencjonowany program telewizji i satelitarnej.

System streamingowy umożliwia nagranie oraz transmisję ważnych konferencji i wydarzeń odbywających się w town-hallach.
Zaprojektowany przez nas system posiada modułową architekturę, co pozwoli w przyszłości dostosować jego funkcjonalność do zmieniających się wymogów środowiska pracy.

Efekt

Firma A+V była kompleksowym wykonawcą systemów audiowizualnych – zaprojektowała je, dostarczyła i zainstalowała urządzenia, wdrożyła i przeszkoliła pracowników, a obecnie świadczy usługę utrzymania gwarantowanego poziomu serwisu urządzeń i oprogramowania SLA. Deweloperem i generalnym wykonawcą budynków, w których wdrażane były systemy AV była Grupa BUMA z Krakowa.