A + V

Wyzwanie

Stworzenie największego hotelowego centrum kongresowego z pewnością stanowi duże wyzwanie i generuje wiele trudności. Aby skutecznie przeprowadzić  inwestycję o takiej skali potrzeba sprawnego zespołu ludzi nie tylko z wiedzą i doświadczeniem, ale i z wizją. Nasz zespół odnalazł się tutaj doskonale.

Rozwiązanie

Zakres tego ciekawego projektu audio-video obejmował dzieloną salę balową, sale konferencyjno-szkoleniowe oraz sale narad.

Reprezentacyjna sala balowa, która w konfiguracji łączonej pomieści nawet 600 osób, wyróżniająca się także niebanalną architekturą, wymagała niestandardowych rozwiązań. W Sali przewidzieliśmy cztery wielkoformatowe projekcje, korzystając przy tym z elektrycznych wind sufitowych i zabudowanych ekranów. Zamontowany system nagłośnienia, bazujący na wysokiej jakości nagłośnieniu sufitowym, skutecznie zniwelował niekorzystny wpływ trudnej akustyki pomieszczenia. Dzięki wykorzystaniu matryc DigitalMedia firmy Crestron, procesorów audio DSP oraz pozostałych elementów przełączających Użytkownik ma do dyspozycji w pełni funkcjonalny system, kompatybilny z najnowocześniejszymi źródłami multimedialnymi. Całość uzupełnia oczywiście system zintegrowanego sterowania oparty o bezprzewodowe panele dotykowe, oddające Użytkownikowi kontrolę nad urządzeniami audio-video oraz zaciemnieniem Sali. Dodatkowo system przyłączy sygnałowych na Sali oferuje szybką rozbudowę systemu w zależności od organizowanej imprezy. Organizacja szkolenia biznesowego w jeden dzień, natomiast w następny wystawnego balu nie stanowi już problemu.

Instalacja w salach konferencyjno-szkoleniowych również obejmuje wielkoformatową projekcję, wysokiej jakości nagłośnienie oraz zintegrowany system sterowania z kontrolą zaciemnienia Sali. System sprawnie obsłuży typowe spotkania konferencyjne, oddając Użytkownikom do dyspozycji współczesne źródła konferencyjne i system przyłączy sygnałowych.

W zakresie projektu znalazły się również reprezentacyjne sale narad z podstawowym wyposażeniem multimedialnym. Zainstalowane tutaj telewizory LCD, nagłośnienie wielokanałowe i system zintegrowanego sterowania nie stanowił być może wyzwania technicznego. Zachęcam jednak do obejrzenia galerii zdjęć – czyż nie jest to wyjątkowa instalacja?

Szczegóły: http://www.haston.pl/centrum-konferencyjne

Efekt

Inwestycja w multimedia, tak często spychana na drugi plan przez właścicieli centrów hotelowo-konferencyjnych, zwróciła się w Hastonie już dawno. Dzisiaj ten unikatowy obiekt nie tylko zarabia na siebie, lecz również podnosi atrakcyjność miasta Wrocławia – miasta z aspiracjami do organizowania imprez pokroju mistrzostw świata, kongresów unijnych i największych event’ów biznesowych i rozrywkowych.