A + V

Wyzwania

Organizacja w Polsce tak dużej imprezy, jak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, to bez wątpienia nie lada wyzwanie. Nie inaczej było w przypadku wrocławskiej areny piłkarskiej i jej wyposażenia multimedialnego. Duże oczekiwania, wymagania na europejskim poziomie, presja czasu i ograniczenia budżetowe – to warunki zastane przez nas zespół podczas pracy nad tym projektem.

Opis systemu

Całość instalacji audio-video obejmowała 8 sal konferencyjnych, Business Club, Bar VIP, pomieszczenie techniczne, reżyserkę oraz system transmisji sygnału łączący wybrane pomieszczenia.

Wśród wyposażenia konferencyjnego na uwagę zasługuje przede wszystkim główna sala konferencyjna, gdzie odbywają się konferencje prasowe, często prowadzone w międzynarodowym gronie i transmitowane „na żywo” do mediów na całym świecie. Uczestnicy mają do dyspozycji typowe źródła konferencyjne, system wideokonferencyjny oraz wysokiej jakości system tłumaczeń symultanicznych.  Dla dziennikarzy przewidziano system przyłączy wizyjnych i fonicznych. Dzięki integracji w systemie ściany wizyjnej dowolne źródło wizyjne może być wyświetlone w efektowny sposób, na wielkoformatowej powierzchni.

Strefy VIP wyposażone zostały w wysokiej jakości nagłośnienie, stanowiące doskonałe zaplecze dla imprez przeprowadzanych na stadionie.

Dystrybucja sygnału audio i wideo oparta została na urządzeniach firmy Extron, które umożliwiają transmisję sygnałów audio-video na duże odległości po jednym przewodzie skrętkowym. Nad pracą wszystkich systemów audio-video, zaciemnienia pomieszczeń oraz wybranej automatyki obiektu czuwa zintegrowany system sterowania Crestron, oferując Użytkownikowi wygodną kontrolę z poziomu bezprzewodowych paneli dotykowych i klawiatur ściennych.

Efekt

Pomimo licznych ograniczeń i presji czasu, udało się oddać w terminie do użytkowania jedną z aren Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej. Nie zawiódł również nasz zespół, dzięki czemu wrocławski stadion mógł przyjąć gości z całego świata, udostępniając im odpowiednie zaplecze techniczne. Nasze systemy spełniają swoje zadanie do dzisiaj, oferując bezawaryjność, funkcjonalność i ergonomiczną obsługę podczas wielu imprez, zarówno ogólnopolskich, jak i światowych.