A + V

Wyzwanie

Wyposażenie sal konferencyjnych dla jednej z siedzib międzynarodowej sieci supermarketów w kontekście tego, że mamy już w tym pewne doświadczenie, wydaje się nie nieść za sobą większego wyzwania. Jednak dzięki zawsze stosowanemu przez nas indywidualnemu podejściu do każdego projektu i przy uważnej analizie wymagań klienta nawet najprostsza instalacja uzyskać może nieco wyjątkowości.

Zadaniem naszego zespołu było stworzenie kompletnego systemu audiowizualnego oraz systemu sterowania dla sal konferencyjnych głównej siedziby sieci supermarketów Kaufland w Polsce.

Opis rozwiązania

Każda z sal konferencyjnych posiada dwa rodzaje źródeł sygnału wejściowego. Przyłącze ścienne, do którego na stałe podłączony jest stacjonarny komputer z zainstalowanym oprogramowaniem prezentacyjnym, pozwala na proste i szybkie uruchomienie prezentacji poprzez wpięcie pamięci USB. Przyłącze stołowe dyskretnie wkomponowane w blat stołu pozwala natomiast na podłączenie dowolnego przenośnego komputera zapewniając systemowi wymaganą elastyczność.
System nagłośnienia sal oparliśmy na wysokiej klasy profesjonalnym procesorze audio. Pozwala on nie tylko na dostosowanie dźwięku prezentacji do charakterystyki pomieszczeń, ale także na rozbudowę systemu np. o zestawy mikrofonów bezprzewodowych czy systemy audio-konferencyjne. Za dystrybucję dźwięku odpowiedzialne są dwukanałowe wzmacniacze oraz stylowe, nierzucające się w oczy głośniki sufitowe.
Największym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy podejmując się pracy nad tym projektem, było stworzenie spersonalizowanego systemu sterowania. Oparliśmy go o niezawodne i elastyczne rozwiązania firmy Crestron.
System sterowania, poza kontrolą wszystkich urządzeń AV, zintegrowany został z systemami oświetlenia i zaciemnienia (rolety wewnętrzne i zewnętrzne). Eleganckie naścienne panele dotykowe pozwalają na uruchomienie całego systemu audiowizualnego, wybór trybu pracy sal dzielonych jako sala łączona lub sale pojedyncze oraz wybór jednego z dostępnych źródeł sygnału przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia. Uruchomienie systemu skutkuje jednoczesnym ustawieniem optymalnych parametrów systemów oświetlenia i zaciemnienia.
Z panelu administratora możliwe jest harmonogramowanie działania całego systemu dla sal konferencyjnych. Pozwala ono na automatyczne wyłączenie systemu po godzinach pracy biura, w weekendy czy w święta. Dodatkowo możliwe jest zaprogramowanie odpowiednich ustawień dla wcześniej zaplanowanego ważnego spotkania, co pozwala prowadzącemu w pełni skupić się na prezentacji i wykluczyć ewentualne problemy techniczne związane z jej uruchomieniem.
Przy udziale partnerskiej firmy w obiekcie powstał także system rezerwacji sal. Umożliwia on proste zarezerwowanie sali na wybrany termin oraz dodanie opisu wydarzenia. Podświetlane panele pozwalają na sprawdzenie zajętości pomieszczenia bez zakłócania przebiegu spotkania, dodając jednocześnie wyglądowi holu nieco szyku i nowoczesności.

Efekt

Siedziba każdej liczącej się firmy potrzebuje reprezentacyjnych sal konferencyjnych. Przestrzeń ta służy bowiem nie tylko do pracy wewnątrz organizacji, ale jest również miejscem ważnych spotkań i negocjacji z klientami i kontrahentami firmy, stając się także jej wizytówką. Dlatego niezwykle ważne jest, by była ona przemyślana w każdym calu, nowoczesna i niezawodna. Wierzymy, że sale, które stworzyliśmy dla firmy Kaufland spełniają wszystkie te założenia i przez długie lata służyć będą jej pracownikom.