A + V

Wyzwanie

Muzeum znajdujące się na terenie najbardziej znanego w Polsce miejsca kultu – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski we wsi Licheń Stary. Jest to miejsce corocznie odwiedzane przez rzesze wiernych kościoła katolickiego. Wierni Ci pojawiają się również w muzeum. Wyzwaniem było zatem stworzenie ekspozycji, która będzie ciekawa i zrozumiała dla szerokiego grona zwiedzających.

Opis systemu

Licheńskie muzeum podzielone jest na sześć sal ekspozycji, prezentujących między innymi bogatą kolekcję poloników, dzieł sztuki, białej broni, starodruków, rękopisów i patriotycznych pamiątek. Wszystko to udostępnione zwiedzającym, przy użyciu nowoczesnych technik prezentacji oraz oddziałujące na Zwiedzającego za pomocą systemów multimedialnych. Na uwagę zasługują:

Całość ekspozycji zarządza system Crestron. Do sterowania multimediami i oświetleniem używane są bezprzewodowe panele dotykowe.

Efekt

Prawie 80 tysięcy osób odwiedziło Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym w okresie jednego roku od momentu otwarcia. Muzeum zostało uhonorowane przez powiat koniński tytułem „Zasłużony dla powiatu konińskiego”. Nagrodę z rąk starosty konińskiego odebrał ks. Krzysztof Jędrzejewski, przełożony domu zakonnego księży marianów w Licheniu.