A + V

Wyzwania

Muzeum Auschwitz-Birkenau to projekt międzynarodowy, prowadzony przez Yad Vashem (Instytut Pamięci  Męczenników i Bohaterów Holocaustu), poświęcony kaźni Żydów w okresie II wojny światowej.
Jako jedyni z Polski zostaliśmy wybrani do tego zadania. Zadania bardzo trudnego z wielu powodów, z których najważniejszym jest fakt, że nie ma dla Żydów ważniejszej sprawy niż Holokaust.

Opis Systemu

Ekspozycja została podzielona na kilka galerii. Poświęcone są one m.in. życiu Żydów przed wojną, ideologii niemieckich nazistów oraz zagładzie Żydów dokonanej na terenie, okupowanej przez Niemców, Europy. Poszczególne galerie zostały przez zespół A+V wyposażone w elementy audiowizualne. Do najciekawszych można zaliczyć:

Urządzenia centralne zostały umieszczone w szafach rack zlokalizowanych w pomieszczeniach technicznych. Sygnały audio wideo transmitowane są za pomocą systemów transmisji firmy Kramer, z wykorzystaniem przewodów skrętkowych. Całością ekspozycji (multimedia i oświetlenie) zawiaduje system Crestron.

Efekt

13 czerwca 2013 roku otwarto nową wystawę narodową pod nazwą „Szoa” na terenie oświęcimskiego muzeum. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Izraela Beniamin Netanyahu oraz polski minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Honorowymi gośćmi ceremonii byli ocaleni z Holokaustu. Wystawa została otwarta dla zwiedzających.