2009 Szczecin
Projekt wojskowy ze wszystkimi tego konsekwencjami. Ogromna dbałość o szczegóły, bezpieczeństwo, odseparowanie od instalacji tajnych. Skrajnie wymagająca selekcja w doborze urządzeń i elementów składowych.
Sala audytoryjna
Aby sprostać wymogom funkcjonalnym naszego Klienta, sala audytoryjna podzielona została na trzy części (główna, środkowa i hol), które mogą funkcjonować niezależnie, bądź po połączeniu- wspólnie. Ze względu na mnogość źródeł i wyświetlaczy, zastosowany został system matrycowy skrętkowej dystrybucji i transmisji sygnałów audio wideo firmy Crestron. Użyto również transmiterów skrętkowych USB firmy Gefen.
W części głównej prezentacja obrazu odbywa się dzięki dwóm profesjonalnym projektorom DLP firmy Projectiondesign. Rzutują one obrazy na dwa elektrycznie rozwijane ekrany- każdy o szerokości 500cm. Prelegenci obsługują zdalnie swoje komputery umieszczone w pomieszczeniu operatora. Dodatkowymi źródłami obrazu są: odtwarzacz/nagrywarka z twardym dyskiem, tuner telewizyjny firmy Extron, dwie kamery firmy Sony na głowicach obrotowych, dodatkowe komputery podłączane do przyłączy na sali i w pomieszczeniu operatora.
System prezentacji obrazu uzupełniony jest przez systemem nagłośnienia bazującego na urządzeniach takich producentów jak: JBL, Shure, Yamaha (procesor cyfrowy DME), Genelec, i innych.
Do sterowania używane są dwa panele dotykowe firmy Crestron. Panele zawierają programowo definiowane pola (przyciski), których znaczenie opisane jest w trzech językach (polskim, niemieckim i angielskim).
W części środkowej prezentacja obrazu obywa się za pomocą dwóch projektorów LCD firmy Sony rzutujących obrazy na elektrycznie rozwijane ekrany. Źródłami sygnału są komputery prelegentów oraz urządzenia źródłowe z części głównej. Dodatkowo- system nagłośnienia. Do sterowania używany jest przewodowy panel dotykowy firmy Crestron.
W holu zainstalowano głośniki sufitowe, które są wykorzystywane w przypadku gdy wszystkie części sali audytoryjnej są połączone.
Na potrzeby organizacji spotkań międzynarodowych został zainstalowany system dyskusyjny i tłumaczeń na cztery języki firmy Bosch.
Sala konferencyjna
W Sali konferencyjnej mamy do czynienia z projekcją wsteczną. Projektor LCD firmy Sony z obiektywem o krótkiej ogniskowej rzutuje obraz na ekran tylnoprojekcyjny. Użyto systemu nagłośnienia zbudowanego w oparciu o urządzenia firm Crestron i JBL (głośniki zabudowane w ścianie).
Do sterowania używany jest przewodowy panel dotykowy firmy Crestron.
Korpus zyskał nowoczesną kwaterę, z której kieruje misjami wojskowymi.
W 2006 NATO postanowiło, że w 2007 roku Korpus obejmie dowództwo nad Międzynarodowymi Siłami Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie. Do zadań Korpusu należy także podejmowanie działań wynikających z artykułu 5. Traktatu Waszyngtońskiego, czyli wspólna obrona na przypadek agresji oraz wspieranie działań pokojowych lub humanitarnych w ramach misji podejmowanych przez NATO.