2021 Amsterdam
Międzynarodowa firma software’owa JAMF posiada swoje biura na całym świecie. Korporacja pomaga organizacjom w zarządzaniu urządzeniami Apple. Dla JAMF najważniejsi są ludzie – klienci, pracownicy, partnerzy. Aby odpowiednio o nich zadbać, niezbędne jest posiadanie biura, które jest dostosowane do ich specyficznych potrzeb. Ze względu na zadowolenie klienta z naszego wdrożenia w ich biurze w Katowicach, kolejną filią JAMF, którą mieliśmy przyjemność wyposażyć w systemy audiowizualne był Amsterdam. Był to jeden z wielu naszych projektów poza granicami Polski, a zarządzanie logistyką oraz komunikacja z zagranicznym klientem to wyzwania, którym potrafimy sprostać w tego typu projektach.
W holenderskim biurze JAMF systemy audiowizualne wykorzystywane są w wielu przestrzeniach: dużych salach konferencyjnych (przeznaczonych nawet dla dwudziestu osób), średnich i małych salach spotkań (dla maksymalnie 6 i 3 osób) oraz pokojach do pracy w skupieniu tzw. ‘Focus Rooms’.
Zgodnie ze standardem korporacyjnym, wszystkie sale zostały wyposażone w technologię Cisco w klasie ONLINE. Oznacza to, że w celu rozpoczęcia spotkania zdalnego, nie ma potrzeby używania przez pracownika własnego laptopa, a połączenie wideokonferencyjne następuje z poziomu panelu dotykowego.
W dużych, średnich i małych salach wykorzystano zestaw Cisco Spark Room. Składa się on z 10-calowego panelu dotykowego (który pozwala na sterowanie wideokonferencją i pomieszczeniem), kamery, głośników montowanych pod monitorem oraz z zestawu mikrofonów. W zależności od wielkości sali, zainstalowano w nich monitory o różniej przekątnej (w dużych salach – 85”, średnich – 55”, małych – 49”). W stołach konferencyjnych zamontowano porty multimedialne wyposażone w kable HDMI oraz przewody zasilające USB-C.
Najmniejsze pokoje przeznaczone są dla jednej osoby. Pracownik może go użyć w celu przeprowadzenia rozmowy przez telefon, wideokonferencji lub pracy w skupieniu. W przestrzeni tej zastosowano zestaw Cisco DX80 Room. Jest to system wideokonferencyjny ‘all-in-one’ (monitor, kamera, głośniki i mikrofon w jednym).
Systemy audiowizualne zlokalizowane są nie tylko w salach wideokonferencyjnych, ale także w przestrzeniach socjalnych. W biurze JAMF znajdują się dwa tego typu pomieszczenia, w których zainstalowano monitory 86-calowe. Można na nim wyświetlać dowolny obraz z dysku, Apple TV lub rozpocząć spotkanie dla pracowników z możliwością połączenia się zdalnego za pomocą wideokonferencji. Tworzenie spotkania on-line jest możliwe dzięki zestawowi Cisco Spark Room. Zawiera on kamerę, mikrofony i 10-calowy panel sterowania umieszczony na mobilnej katedrze. Źródłem nagłośnienia tego zestawu są głośniki zawieszone pod sufitem w formie sześciu modułów.
Na powierzchni całego biura w ramach systemu informacyjnego Digital Signage zamontowano wyświetlacze 55” wyposażone w streamery medialne Apple TV sterowane za pomocą pilota. System audiowizualnego przekazu informacji można wykorzystać do: szybkiego informowania pracowników o najnowszych wiadomościach, witania gości, wskazywania kierunku i przekazywania dynamicznego wizerunku marki.
Nad obszarami roboczymi zainstalowano system maskowania dźwiękowego,. Jest to zestaw składający się z 46 emiterów sufitowych, sterowanych przez jednostkę centralną. Zainstalowany w biurze system maskowania dźwiękiem przynosi kilka korzyści. Pozwala on zawęzić obszar w którym prowadzone rozmowy będą rozpraszać do około trzech metrów, zapewnia prywatność rozmów toczonych w open space oraz poprawia ogólną akustykę w biurze, a co za tym idzie komfort pracowników.
Praca w zagranicznym środowisku przy okazji wyposażenia holenderskiego biura JAMF była dla nas wielką przyjemnością i świetną możliwością rozwoju. Klient docenił nas za bardzo dobrą organizacje pracy, profesjonalizm i komunikatywność. Otwarcie biura nie jest jednak końcem naszej współpracy z JAMF w Amsterdamie. Dzięki umowie SLA cały czas czuwamy nad poprawnym działaniem wdrożonej infrastruktury audiowizualnej. Więcej o SLA dowiesz się TUTAJ.