2016 Łańcut
Historia hotelu Sokół w Łańcucie sięga końca XIX wieku, kiedy to nowo wybudowany gmach stał się siedzibą oddziału Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Przez następne lata budynek zmieniał swoje przeznaczenie, był m.in. teatrem i kinem. Pomimo kolejnych remontów z biegiem lat gmach niszczał. Ostatecznie postanowiono przeprowadzić jego gruntowną renowację i po raz kolejny zmienić jego funkcję. I tak na początku 2016 roku otwarto w nim luksusowy hotel z kompleksem SPA, w którego powstanie mieliśmy swój wkład.
Głównym wyzwaniem, przed jakim stanęliśmy tworząc projekt systemów audiowizualnych dla hotelu Sokół, było stworzenie klimatycznego systemu oświetlenia współgrającego z luksusowym wystrojem wnętrz. Osiągnęliśmy ten cel uruchamiając dwa osobne systemy sterowane w standardzie Dali – jeden dla pomieszczeń znajdujących się na parterze – sali bankietowej, restauracji, recepcji oraz holu, drugi dla pomieszczeń znajdujących się na dwóch poziomach podziemia budynku – przestrzeni SPA i Wellness, sali konferencyjnej oraz sali dyskotekowej. Oba systemy oświetlenia pozwalają na stopniowe i klimatyczne ściemnianie i rozjaśnianie światła w poszczególnych strefach budynku. Dodatkowo, w holu na parterze hotelu trójkątny kształt kasetonów sufitu uzupełniliśmy odpowiednim podświetleniem tworząc niesamowity efekt mozaiki świetlnej, która idealnie komponuje się z geometrycznym wzorem kafelków znajdujących się na podłodze. Szesnaście zaprogramowanych scen świetlnych w prosty sposób wywoływać można z poziomu panelu dotykowego wybierając zdjęcie odpowiedniego układu. Sterowanie systemem możliwe jest także przy pomocy klawiatur naściennych ze specjalnie grawerowanymi przyciskami.
Innym ważnym zadaniem było wyposażenie sali bankietowej w urządzenia pozwalające na wykorzystanie jej jako przestrzeni konferencyjnej. Zastosowane przez nas rozwiązania pozwoliły na stworzenie multifunkcjonalnej sali, spełniającej wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesną salą konferencyjną. Wysuwany z sufitu ekran oraz umieszczony na elektrycznej windzie sufitowej projektor pozwoliły na zmianę przeznaczenia pomieszczenia bez ingerencji w jego stylistykę. Aby zmniejszyć ilość niezbędnego okablowania zastosowaliśmy technologię HDBaseT – przesyłania jednocześnie audio, obrazu i sterowania na duże odległości bez kompresji przy użyciu jednego kabla typu skrętka. Zawieszone w oknach, sterowane kurtyny zapewniają ograniczenie dostępu do sali światła dziennego, co jest niezwykle ważne w przypadku projekcji wielkoformatowej. Sterowanie systemami sali odbywa się z poziomu panelu dotykowego oraz systemowej klawiatury naściennej firmy Crestron. Możliwość wywołania wcześniej zaprogramowanych scenariuszy zapewnia łatwe i szybkie przekształcenie sali w zależności od potrzeb Użytkownika.
W przyziemiu stworzyliśmy multimedialną salę konferencyjną. Wysokiej jakości projektor w połączeniu z elektrycznie rozwijanym ekranem stanowi prosty system audiowizualny idealny dla niewielkiej przestrzeni prezentacyjnej. Brak okien oraz odpowiednie oświetlenie tworzą dobre warunki dla takiej projekcji. Natomiast intuicyjne sterowanie sprawia, że goście hotelu mogą korzystać z sali nawet bez uprzedniego szkolenia czy pomocy obsługi.
Ostatnim naszym zadaniem było zaprojektowanie odpowiedniego nagłośnienia. Dotyczyło to zarówno samego budynku hotelu, jak i terenów wokół niego. Zaproponowaliśmy rozwiązanie ekonomiczne ale jednocześnie spełniające wszystkie wymagane od takiego systemu standardy jakości dźwięku jaki i wytrzymałości urządzeń na warunki atmosferyczne.
Hotel Sokół Wallness & SPA jest miejscem idealnym do organizacji szkoleń, konferencji, ceremonii i wyjazdów integracyjnych. Nowoczesne i elastyczne systemy audiowizualne są kolejnymi atutami tego obiektu. Jesteśmy dumni, że nasza ciężka praca przyczyniła się do sukcesu obiektu.