A + V

Wyzwanie

W dzisiejszym świecie zmiany zachodzą w bardzo szybkim tempie. Można je zauważyć nie tylko w takich dziedzinach jak technologia, kultura czy gospodarka ale także w sferze prawnej. Częste zmiany przepisów są problemem dla przedsiębiorstw. Wyzwaniem staje się także rozwój i ekspansja firm w kierunku zagranicznych rynków, pozyskiwanie kapitału lub zawiłe regulacje. Istnieją jednak kancelarie prawne, które rozumieją te problemy i potrafią im sprostać. Mieliśmy przyjemność pracować w jedną z nich, wyposażając jej warszawskie biuro.
Sale konferencyjne, stanowiące serce każdego biura, pozwalają na skonsultowanie projektu ze współpracownikami czy przeprowadzenie tzw. burzy mózgów. Odbywają się w nich także spotkania z klientami. Wyzwaniem jest wyposażyć je w taki sposób, żeby zapewnić wysoką wydajność i komfort pracy oraz podnieść prestiż firmy w oczach jej pracowników i potencjalnych klientów

Opis Rozwiązań

Zaprojektowany system audiowizualny bazuje na w pełni cyfrowych rozwiązaniach w dziedzinie transmisji i dystrybucji sygnałów. Zastosowana technologia NVX firmy Crestron, wykorzystująca skrętkę jako medium transmisyjne, pozwala na przesyłanie sygnałów audio, wideo oraz sterujących, na duże odległości bez kompresji czy opóźnień. Technologia NVX to niezawodna i przyszłościowa instalacja, która przez długie lata spełniać będzie wszelkie wymagane standardy.

Najbardziej imponującą przestrzenią warszawskiego biura stała się dzielona sala konferencyjna. Zapewniliśmy możliwość użytkowania tego pomieszczenia na dwa sposoby – jako jedna duża sala konferencyjna dla 32 osób oraz jako dwie mniejsze sale dla 18 i 12 osób. Ze względu na możliwość zmiany aranżacji, czujnik zbliżeniowy wykrywa położenia ścian mobilnych. Dzięki temu możliwa jest automatyczna zmiana pracy systemu uwzględniając aktualną aranżację.

Pracując w trybie jednej, dużej sali, otrzymujemy obraz prezentacji wyświetlany przez projektor o wysokiej jasności 8000 ANSI Lumen, NEC PX803UL, rzutującym obraz na elektrycznym ekranie projekcyjnym o przekątnej powierzchni aktywnej 135”, chowanym w przestrzeni sufitu podwieszanego.

Pracując w trybie podzielonych sal (w sali mniejszej obraz prezentowany jest na monitorze LCD, NEC E905 o przekątnej ekranu 90”), w większej sali wykorzystujemy projektor.

Nagłośnienie w salach realizowane jest na głośnikach sufitowych 6,5”, Crestron SAROS IC6T-W-T-EACH. Co istotne, głośniki w obu salach mogą pracować niezależnie, gdy sala jest podzielona, lub jako jedna strefa przy połączeniu przestrzeni.

Z systemem AV zintegrowano oświetlenie, które zostało podzielone na obwody oraz elektryczne rolety okienne.
Sterowanie systemem AV, oświetleniem oraz roletami w salach odbywa się za pomocą 10” stołowych paneli dotykowych Crestron TSW-1060 (po jednym w każdej sali).

W biurze znajdują się również mniejsze sale dla 12, 8 i 6 osób. System w tych mniejszych salach konferencyjnych umożliwia bezprzewodową prezentację obrazu z komputera na monitorach LCD Full HD o przekątnej 65” lub 80” z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii przesyłania obrazu i dźwięku Crestron Airmedia oraz odtwarzanie dźwięku na zintegrowanych z monitorami głośnikach. Dodatkowo sale wyposażono w telefon konferencyjny Polycom IP7000.

Efekt

Biuro jednej z największych kancelarii na świecie powinno odzwierciedlać profesjonalizm i dobrą renomę firmy. Udało się uzyskać ten efekt dzięki naszemu doświadczeniu i wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i technologii. Pracownicy mogą bez przeszkód organizować spotkania wewnętrzne, z klientami lub komunikować się poprzez wideokonferencje, a zapraszani do biura goście docenią innowacyjność zastosowanych rozwiązań.