A + V

Wyzwanie

Położony nad malowniczym jeziorem Rożnowskim i otoczony zielenią lasu hotel Heron stanowi wspaniałe miejsce do luksusowego wypoczynku na łonie natury. Pełni on jednak także rolę nowoczesnego miejsca spotkań biznesowych i centrum konferencyjnego, które zadowolą nawet najbardziej wymagających gości. Stało się to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu audiowizualnego, w którego tworzeniu braliśmy udział.

Opis rozwiązania

Zadanie obejmowało stworzenie dedykowanych systemów AV dla 9 sal konferencyjnych, sali bankietowej, restauracji, klubu fitness, sali dyskotekowej, sali kinowej, Sky Baru, recepcji i sali VIP. Największym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy, było stworzenie przestrzeni konferencyjnej z możliwością elastycznego dostosowywania jej do aktualnego zapotrzebowania Użytkownika. Wysuwane ścianki działowe, zaprojektowane przez architektów, uzupełniliśmy odpowiednim sterowaniem oświetlenia i systemem multimedialnym. Dzięki zastosowanym przez nas rozwiązaniom zarządzanie przestrzenią stało się niezwykle proste. Dobra koordynacja i współpraca wielu branż zaowocowała sprostaniem wymaganiom Klienta.

Innym niezmiernie ważnym aspektem naszej pracy było dopasowanie rozwiązań sprzętowych do eleganckiego wystroju hotelu. Aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w wygląd wnętrz, przeważająca część elementów systemu została zaprojektowana tak, by przez większość czasu była niewidoczna. W sali bankietowej zamontowaliśmy elektryczną windę sufitową, która pozwala na ukrycie projektora pod sufitem. Wszystkie zastosowane ekrany projekcyjne są wysuwane, a niezbędne monitory zostały starannie wybrane, żeby dodać pomieszczeniom nieco nowoczesności.. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych projektorów i monitorów firmy Sony zapewniliśmy Użytkownikowi niezawodność i wysoką jakość.

Aby ułatwić i uatrakcyjnić spotkania i prezentacje biznesowe, postanowiliśmy wykorzystać system VIA Connect PRO firmy Kramer. Poprzez połączenie urządzeń Użytkowników z siecią bezprzewodową pozwala on na udostępnianie, podgląd, edycję i komentowanie plików oraz wysyłanie wiadomości do wybranych uczestników spotkania.
Zastosowany przez nas system płynnego sterowania oświetleniem Dali pozwala na profesjonalne sterowanie iluminacją pomieszczeń, co ma ogromne znaczenie nie tylko w przypadku projekcji, ale także pozwala na stworzenie odpowiedniej atmosfery organizowanym w centrum konferencyjnym Hotelu Heron eventom. W obydwu tych zastosowaniach zamierzony efekt potęguje dodatkowo automatyczne sterowanie zaciemnieniem, czyli zawieszonymi w oknach kotarami.
Kolejnym elementem naszego projektu jest dystrybucja i sterowanie systemem telewizji hotelowej. Zgodnie z życzeniem Klienta jest ona dostępna na monitorach i ekranach we wszystkich salach konferencyjnych.
Zaprojektowany system AV służy także rozrywce gości hotelowych. W sali kinowej zastosowany został profesjonalny system dźwięku wielokanałowego dostarczający niezapomnianych wrażeń podczas projekcji, a konsole do gier oraz znajdujące się po obu stronach głównego ekranu dodatkowe dwa monitory wielkoformatowe zapewniają gościom kolejny sposób na spędzanie wolnego czasu. Innowacyjny, wielkoekranowy projektor laserowy użyty w sali dyskotekowej pozwala na wyświetlenie obrazu teledysków w wyjątkowej jakości.
Sterowanie całym systemem odbywa się poprzez niewielkie, przenośne panele dotykowe. Intuicyjne oprogramowanie pozwala zarówno na zarządzanie pojedynczymi funkcjami sytemu, jak i włączenie wcześniej predefiniowanych przez nas na życzenie Klienta scenariuszy działania systemu. Umożliwiają one szybkie dostosowanie pomieszczenia do konkretnej sytuacji – np. wysunięcie ekranu, włączenie projektora i przyciemnienie świateł w celu wyświetlenia prezentacji multimedialnej.

Efekt

Stworzenie nowoczesnego, ale jednocześnie stylowego systemu AV stanowi wyzwanie, jednak powierzone profesjonalistom w tej dziedzinie jest idealnym dopełnieniem każdego luksusowego projektu architektonicznego. Hotel Heron dzięki połączeniu spokoju płynącego z bliskości natury, ekskluzywnego SPA i nowoczesnych rozwiązań audiowizualnych stanowi atrakcyjny punkt spotkań biznesowych. Jest wyjątkowym miejscem, do którego goście będą powracać często i z przyjemnością.