A + V

Wyzwanie

Havi Logistics jest globalnym dostawcą kompleksowych usług logistycznych. Firma obecna jest w ponad 100 krajach, w tym w Polsce. Havi w swojej działalności łączy producentów ze sprzedawcami, restauracje z dostawcami, a w rezultacie, ludzi z produktami, które kochają. Naszym zadaniem w projekcie dla Havi było nie tylko połączenie pracowników tej korporacji w obrębie krakowskiego biura, ale też w licznych oddziałach firmy, oraz zapewnienie komunikacji z ich klientami i podwykonawcami.

W krakowskim biurze przyczyniliśmy się do powstania przestrzeni Town Hall oraz sześciu sal spotkań.

Opis rozwiązań

Centralnym punktem krakowskiego biura Havi Logistics jest Town Hall – przestrzeń dostosowana do wewnętrznych spotkań kadry zarządzającej z pracownikami oraz integracji zespołów. Spotkanie typu „Town Hall” to jedno z najbardziej popularnych narzędzi do komunikacji wewnętrznej całej firmy. W dobie pracy hybrydowej ważna jest możliwość transmisji spotkania do osób pracujących w domach. W biurze Havi Logistics strefa Town Hall została podzielona na dwie strefy:

  1. Strefa małych spotkań / spotkań „ad hoc”
  2. Strefa większych zgromadzeń

 

Chcąc skorzystać ze strefy małych spotkań wystarczy podłączyć swój laptop do przyłącza HDMI zlokalizowanego w zabudowie meblowej. Obraz prezentacji wyświetlany jest na 65-calowym profesjonalnym monitorze, a dźwięk emitowany jest przez głośnik typu soundbar zainstalowany pod monitorem. Zainstalowany system zapewnia szybkie i łatwe rozpoczęcie spotkania oraz doskonałą jakość obrazu i dźwięku przy prezentacjach i kolaboracji.

W strefie większych zgromadzeń obraz wyświetlany jest na elektrycznie sterowanym ekranie projekcyjnym o szerokości powierzchni roboczej równej 290 cm. Prezentacja wyświetlana jest za pomocą projektora multimedialnego Full HD. Strefa została nagłośniona za pomocą zespołu czterech zwieszanych głośników, a za ich zasilenie odpowiada zainstalowany w przestrzeni sufitu wzmacniacz mocy. Nagłośnienie mowy odbywa się za pomocą bezprzewodowego mikrofonu, trzymanego w dłoni prezentera. Chcąc rozpocząć prezentowanie wystarczy podłączyć laptopa do przyłącza HDMI umieszczonego w kolumnie. Ten system audiowizualny spełnia wymagania większych spotkań, występów i prezentacji zarówno wewnętrznych, skierowanych do zespołu Havi, jak i zewnętrznych, dla klientów firmy.

W całej przestrzeni Town Hall istnieje możliwość skorzystania z mobilnego zestawu wideokonferencyjnego Logitech, który umożliwia przeprowadzenie spotkań on-line. Składa się on z kamery szerokokątnej, głośników oraz mikrofonu. Możliwość transmisji spotkania Town Hall do osób pracujących z domu pomaga w utrzymaniu integracji zespołu oraz zapewnieniu lepszej komunikacji pomiędzy kierownictwem, a pracownikami. System do wideokonferencji w Town Hall może również służyć do przeprowadzania szkoleń z których będą mogły skorzystać wszystkie zatrudnione osoby.

W biurze Havi Logistics wyposażyliśmy także 6 małych sal konferencyjnych, które służą do spotkań zespołów maksymalnie sześcio-osobowych. Zostały w nich zainstalowane monitory, zestawy wideokonferencyjne Logitech oraz niezbędne okablowanie – urządzenia umożliwiające zdalne dołączenie do zebrania większej ilości uczestników. Sale wykonane zostały z standardzie READY („Bring Your Own Device”), co oznacza, że uczestnicy spotkania mogą połączyć się z osobami w innych lokalizacjach, podłączając swój komputer do systemu AV. Wideokonferencja odbywa się z poziomu urządzenia przenośnego i charakteryzuje się wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem, dzięki podłączeniu do zestawu Logitech. Dobrze wyposażone sale konferencyjne zapewniają warunki do pracy zespołowej, kolaboracji, prezentacji sprzedażowych – wpływa to również pozytywnie na komfort pracy zatrudnionych oraz wizerunek firmy np. podczas spotkań z klientami.

Efekt

Town Hall w świecie dużych organizacji jest bardzo ważnym miejscem spotkań zarządu z całym personelem. Kluczowe jest zapewnienie infrastruktury, która będzie wspomagać te wydarzenia, a biorąc pod uwagę dzisiejsze realia pracy hybrydowej, przestrzeń Town Hall nie może się obyć bez profesjonalnego zestawu do wideokonferencji.

Zgodnie z założeniami tego projektu, efektem naszej pracy w biurze Havi Logistics jest nowoczesny system audiowizualny zapewniający efektywną komunikację pracowników pomiędzy działami, kierownictwem oraz klientami. Firma otrzymała biuro, które spełnia wymagania dzisiejszych czasów, wspomaga rozwój wewnętrznej kultury firmy i jest dostosowane do pracy hybrydowej.