A + V

Wyzwanie

Firma w której dokonaliśmy wdrożenia systemów audiowizualnych odnosi wysokie wyniki w swojej branży, które wymagają nieustannego budowania zaufania wśród klientów oraz dbania o odpowiedni, profesjonalny i odpowiedzialny, wizerunek firmy. Jednym z działań, jakie firma podjęła w tym celu, była renowacja znajdującego się w centrum Warszawy biura – między innymi sal konferencyjnych, które wyposażyliśmy w nowoczesne i elastyczne systemy audiowizualne.

Stworzenie systemu spełniającego wszystkie oczekiwania świadomego, znającego najnowsze trendy klienta nigdy nie jest łatwym zadaniem. Nasza rola sprowadzała się nie tylko do zaprojektowania funkcjonalnego systemu, ale przede wszystkim doradztwa. Wyzwaniem było porównanie wszystkich technologii, zarówno ich zalet, jak i wad i wybranie tej, która sprawdzi się najlepiej posiadanych przez inwestora przestrzeniach.

Opis rozwiązań

Główną przestrzenią spotkań w warszawskiej siedzibie firmy jest sala konferencyjna dzielona ścianką mobilną na 2 mniejsze strefy. W tego typu przestrzeni niezwykle ważne jest stosowanie rozwiązań elastycznych, takich, które pozwolą korzystać z sali w dowolnej orientacji.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest system projekcji, jednak w tym przypadku, ze względu na duże nasłonecznienie sali, nie było to najlepsze rozwiązanie. Mając na uwadze wysoki poziom jasności pomieszczenia, o wiele lepiej sprawdziły się tu wielkoformatowe monitory, które zapewniają dużą czytelność wyświetlanych treści, wyrazistość kolorów oraz wysoką rozdzielczość 4K. W sali znalazło się pięć monitorów marki Sony, dwa monitory 85” oraz trzy monitory 75” podwieszone na zaprojektowanej specjalnie konstrukcji jezdnej zainstalowanej na suficie. Konstrukcja ta pozwala na przesuwanie monitorów z dłuższej na krótszą ścianę sali, w zależności od konfiguracji ścianki mobilnej.

Salę wyposażyliśmy w możliwość podłączania różnorodnych źródeł sygnału. Źródła przewodowe podłączane są za pomocą przyłączy stołowych, wyposażonych w okablowanie, które według badań jest kompatybilne z każdym nowoczesnym laptopem, a dodatkowo w przewód zasilający odpowiadający komputerom będącym w standardzie wyposażenia firmy. Wyświetlanie obrazu z urządzeń mobilnych możliwe jest za pośrednictwem systemu bezprzewodowej prezentacji obrazu Barco Clickshare.

System transmisji obrazu w sali dzielonej oparliśmy o urządzenia transmisji IP po skrętce, Crestron NVX. Rozwiązanie to zapewnia pełną elastyczność – pozwala na przesłanie dowolnego sygnału wejściowego na dowolny wyświetlacz, bez opóźnień i w wysokiej rozdzielczości 4K.
W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest możliwość komunikacji online – z klientami oraz oddziałami firmy na całym świecie. Dwa zestawy wideokonferencyjne Polycom pozwolą na pozostanie w stałym kontakcie ze światem. Dzięki zainstalowaniu kamer na konstrukcji jezdnej możliwe jest wykorzystanie do wideokonferencji jednego bądź dwóch monitorów, w dowolnej konfiguracji.

W salach o tak wielu funkcjonalnościach równie istotny co system AV, jest prosty, intuicyjny system sterowania. Zaimplementowany przez nas system sterowana bazujący na urządzeniach marki Crestron spełnia wszystkie te wymagania. Czytelny interfejs graficzny, spójny na dwóch panelach ściennych i dwóch panelach bezprzewodowych, sprawia, że obsługa urządzeń możliwa jest bez wcześniejszego szkolenia.
Oprócz głównej, dużej sali konferencyjnej, w warszawskiej siedzibie firmy wyposażyliśmy też kilka mniejszych sal spotkań. Zainstalowaliśmy w nich monitory 32” i 40” na ruchomych ramionach, pozwalających na ich pochylenie i wysunięcie monitora. Sale wyposażyliśmy w przyłącza stołowe z okablowaniem oraz zestawy wideokonferencyjne.

Efekt

Dla każdej liczącej się na rynku firmy, jej biuro jest swego rodzaju wizytówką, pierwszym, niepowtarzalnym wrażeniem, które wywiera na każdym kliencie. Dlatego kluczowe jest, by było to wrażenie profesjonalizmu i niezawodności. W takim biurze zabraknąć nie może nowoczesnych, stabilnych, szytych na miarę systemów audiowizualnych – takich, jakie oferuje nasza firma. Systemów, dzięki którym osiąganie sukcesów staje się dla pracowników jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.