A + V

Wyzwanie

Niewielu jest w Polsce wizjonerów, którzy nie boją się podejmować odważnych wyzwań i decyzji. Do takich osób, niewątpliwie, należy burmistrz Pruszcza Gdańskiego, który wpadł na pomysł stworzenia od podstaw, dawnej osady pokazującej historię swojego miasta z czasów, gdy przebiegał tędy międzynarodowy szlak handlowy. Zadaniem zespołu A+V było opracowanie projektu i wykonanie instalacji w dwóch chatach tak, aby były spójne z charakterem budynków z okresu wpływów rzymskich, a także, aby każdy z odwiedzających chciał wrócić do tego miejsca jeszcze raz.

Opis Systemu

Na ekspozycji znajduje się kilka stanowisk z monitorami wielkoformatowymi, z technologią dotykową i lokalnym nagłośnieniem kierunkowym, gdzie na specjalnie przygotowanych aplikacjach Zwiedzający może szczegółowo zapoznać się prezentowanym w zdigtalizowanej formie zabytkiem. W centralnym punkcie pomieszczenia znajduje się stół z monitorem wielkoformatowym z technologią dotykową, z aplikacją sprzężoną z wirtualną mapą. System uzupełnia wielkoformatowa projekcja z materiałem wideo i nagłośnieniem. Dla ciekawych historii tego miejsca przewidziano również nowoczesne stanowiska komputerowe z monitorami dotykowymi, przy pomocy których można pogłębić swoją wiedzę na temat tego miejsca. Puntem kulminacyjnym zwiedzania jest efektowny spektakl multimedialny, w którym wykorzystujemy dostępne w systemie urządzenia do wyświetlania obrazu (projekcja, monitory), nagłośnienie dookólne oraz efektowe (oświetlenie, maszyny do dymu).  Kilkuminutowe show działa pod kontrolą oprogramowania Watchout oraz zintegrowanego systemu sterowania Crestron.

W systemie przewidziano również funkcję konferencyjną, podczas której, za pomocą przyłączy podłogowych Użytkownik ma możliwość podłączenia się do systemu i prezentacji obrazu na wielkoformatowej projekcji. Do dyspozycji Użytkownika są mikrofony oraz panele dotykowe systemu sterowanie, oferujące gotowe makroprogramy i przełączanie pomiędzy funkcjonalnościami za pomocą jednego przycisku.

W Hali Targowej umieściliśmy zestaw monitorów wielkoformatowych i zadbaliśmy o prawidłowe nagłośnienie obiektu.

Efekt

Muzea to nasza pasja. Bez fałszywej skromności możemy powiedzieć, że jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, która jest w stanie zrealizować multimedialne muzeum kompleksowo: od A do Z.

Jeśli będziecie nad polskim morzem, proponujemy odwiedzić Pruszcz Gdański, choćby dla samego spektaklu multimedialnego, który można obejrzeć w jednej z wyposażonych przez nas chat.