A + V

Wyzwania

Przekonać Zamawiającego by wybrał najdroższą ofertę. Czy to możliwe? Tak- ta instalacja jest tego dowodem. Zamawiający (wrocławska spółka DOZAMEL) zaprosiła firmy do składania ofert na wykonanie centrum konferencyjnego. Nasza oferta była najdroższa, a jednak to my zrealizowaliśmy to zadanie. Jak to się stało? Nasi pracownicy wysłuchali wytycznych i wymagań Zamawiającego. Dopiero na tej podstawie przedstawiliśmy wizję wykonania systemu, który te wymagania spełniał.

Opis systemu

W Centrum znajdziecie Państwo cztery, kompleksowo wyposażone sale: duża sala konferencyjna na 150 miejsc, sala konferencyjna na 50 miejsc, dwie sale narad/spotkań.

Sale konferencyjne

W obu salach konferencyjnych za prezentację obrazu odpowiedzialne są instalacyjne projektory LCD firmy Sony, które rzutują obrazy na elektrycznie rozwijane ekrany.  Ze względu na mnogość źródeł i odbiorników (wyświetlaczy) został zastosowany system matrycowy skrętkowej dystrybucji i transmisji sygnałów audio wideo firmy Crestron. Uzupełnieniem systemu prezentacji obrazu jest system nagłośnienia, którego głównym elementem jest procesor audio firmy EAW. Dodatkowo zastosowano mikrofony firmy Sennheiser, wzmacniacze mocy ADS oraz zestawy głośnikowe ścienne i sufitowe firmy Tannoy. W celu ułatwienia obsługi systemu (multimedia, rolety elektryczne i oświetlenie) zastosowano system sterowania Crestron. Prelegenci mają do dyspozycji bezprzewodowe panele dotykowe, obsługę techniczną oraz panel dotykowy przewodowy.

Sale narad

W każdej sali narad zainstalowany został 65” monitor plazmowy firmy Panasonic. Obrazy wyświetlane na tych monitorach pochodzą z komputerów podłączanych do przyłączy stołowych firmy Extron, zainstalowanych w stołach mających kształt podkowy. W przyłączach stołowych istnieje możliwość podłączenia sygnałów cyfrowych (DVI), analogowych (VGA), audio a także skorzystania z gniazd zasilających i RJ45. Multimediami, oświetleniem oraz roletami steruje się za pomocą bezprzewodowych paneli dotykowych Crestron.

Dodatkowo na potrzeby organizacji imprez, przewidziano system Digital Signage oraz system nagłośnienia przestrzeni obiektu (hole i taras).

Efekt

Dozamel Sp. z o.o. jest spółką zarządzająca Wrocławskim Parkiem Przemysłowym. Utworzył on na potrzeby firm znajdujących się na terenie Parku, jak również firm zewnętrznych Centrum Konferencyjne. Jest ono doskonałym miejscem na spotkania biznesowe, szkolenia, narady, konferencje, seminaria, itp., dzięki nowoczesnym, doskonale wyposażonych i ciekawie zaaranżowanych wnętrz.