Sprawdź, jak przekształcić zwykłą klasę w salę hybrydową
Projekt INNOWACYJNA SZKOŁA GOOGLE ma na celu przystosowanie polskich szkół do światowych standardów i realiów cyfrowego świata. Obok wyposażenia placówek w niezbędne do nauczania zdalnego i hybrydowego komputery, a także zadbania o kompetencje cyfrowe zarówno nauczycieli, jak i uczniów, naszym priorytetem powinno być wyposażenie polskich szkół w niezbędną infrastrukturę audiowizualną. To właśnie dzięki niej, zwykła klasa zostanie przekształcona w nowoczesną przestrzeń do nauki hybrydowej.
Właściwie dobrane wyposażenie AV pozwala na prowadzenie lekcji w trybach: tradycyjnym, hybrydowym i zdalnym, zapewniając nauczycielom i uczniom wyjątkową współpracę niezależnie od miejsca pobytu. To ogromne udogodnienie dla dzieci przebywających na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, z kontuzjami, które nie mogą uczęszczać do szkoły fizycznie, jednak bez problemu mogłyby dołączyć do lekcji zdalnie. Potrzebna jest do tego jedynie odpowiednia infrastruktura.
Klasa hybrydowa już za 40-45 tysięcy złotych. Wykorzystaj nasze gotowe rozwiązanie z Google Meet
Wiemy, że w szkole liczą się przede wszystkim uczniowie. W rękach nauczycieli znajduje się ich przyszłość, dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć szkoły w narzędzia umożliwiające nowoczesną edukację.
Z myślą o tych potrzebach dobieramy odpowiednie do rozmiaru sali nowoczesne urządzenia i budujemy z nich prosty, intuicyjny system, umożliwiający nauczycielowi i uczniom nowoczesną współpracę w klasie. Zapewniamy estetyczną instalację i przeszkolenie użytkowników.
Dlaczego warto?
-
Możliwości nauki dostosowane do potrzeb uczniów i nowoczesnych standardów
Lekcje mogą być prowadzone zarówno w klasie, jak i online. Nauczyciele nie muszą posiadać komputera z zainstalowaną aplikacją do wideokonferencji.
-
Intuicyjna obsługa
Nauczyciel rozpoczyna zajęcia za pomocą jednego kliknięcia.
-
Zintegrowane planowanie
Harmonogram zajęć jest dostępny w kalendarzu GOOGLE dla nauczycieli i uczniów.
-
Dobra widoczność i bezproblemowa interakcja
Mozaika obrazów z kamer uczniów dołączających zdalnie oraz możliwość wspólnej pracy na dokumentach.
Przykładowe wyposażenie sali hybrydowej:
Ilość osób:
10-25
Powierzchnia:
20-40 mkw
- monitor dotykowy z funkcją tablicy interaktywnej do pisania i wyświetlania materiałów multimedialnych
- monitor podglądowy (na biurku nauczyciela) wyświetlający mozaikę obrazów z kamer uczniów biorących zdalny udział w lekcji
- zestaw do wideokonferencji Google Meet z nabiurkowym panelem dotykowym prowadzącego
Do wyposażenia wlicza się również przyłącze stołowe zawierające niezbędne przewody oraz gniazdo zasilające, okablowanie i akcesoria montażowe. Orientacyjna cena 40-45 tysięcy złotych zawiera wszystkie niezbędne sprzęty oraz montaż.