A + V

Dzień z życia serwisu A+V

2022 | lipiec

Dzień z życia serwisu A+V

W A+V posiadamy doświadczony zespół inżynierów, którzy czuwają nad poprawnym działaniem systemów audiowizualnych naszych klientów. Ciągłe szkolenia i zdobywanie cennych certyfikatów powodują, że posiadamy najnowszą wiedzę w branży AV, a szczególnie wideokonferencji. Wszystkie nasze działania mają jeden główny cel – zadowolenie klienta. Nasze doświadczenie pozwoliło nam wypracować szereg procedur, dzięki którym nie dajemy się nas zaskoczyć!
Inżynier w naszym zespole serwisu rozpoczyna dzień od przeglądu zgłoszeń serwisowych. Jeśli jeden z naszych klientów zgłosi usterkę w ramach SLA, uruchamiamy naszą standardową procedurę.

Jak wygląda przebieg zgłoszenia serwisowego i naprawy usterki?

1. Zgłoszenie

Klient może złożyć zgłoszenie serwisowe telefonicznie lub drogą mailową. Inżynier A+V przeprowadza wywiad z klientem i wstępną analizę problemu. Następuje rejestracja zgłoszenia w systemie.

2. Rozwiązanie usterki zdalnie

W niektórych przypadkach możliwe jest rozwiązanie problemu zdalnie. Łączymy się z systemem AV klienta poprzez zdalny dostęp lub podajemy mu instrukcje na rozwiązanie problemu telefonicznie. W wielu przypadkach jest to najszybszy sposób rozwiązania problemu, który umożliwia przywrócenie pełnej efektywności systemu AV, a klient może powrócić do efektywnej pracy i użytkowania systemu.

3. Konsultacja i szukanie rozwiązania

Kiedy usterka okazuje się poważniejsza, dział serwisu naradza się jaki jest najefektywniejszy sposób jej usunięcia. Kierownik działu przydziela inżyniera z najwyższymi kwalifikacjami w danym obszarze i znajomością systemu klienta, który bierze odpowiedzialność za rozwiązanie tego konkretny zadania.

4. Uszczegółowienie prac

W tym etapie konsultujemy z klientem jakie urządzenia zastępcze posiada klient i jaki sprzęt musimy ze sobą zabrać na serwis. Tworzymy plan prac naprawczych.

5. Wyjazd na obiekt

Serwisant A+V jedzie na obiekt i usuwa usterkę systemu AV. Jeżeli zachodzi taka potrzeba posiłkuje się wsparciem telefonicznym pozostałych inżynierów A+V. Jeżeli jest taka możliwość, zepsute urządzenie zastępowane jest takim samym – sprawnym, a uszkodzone elementy systemu są zabrane do biura A+V w celu naprawy.

6. Naprawa i zwrot sprawnego urządzenia

Po skontaktowaniu się z producentem uszkodzonego sprzętu i jego naprawie, serwisant wraca do klienta i instaluje pierwotne urządzenie.

7. Raportowanie

Wszystkie dane awarii oraz przeprowadzonych napraw są wprowadzane do systemu rejestracji zgłoszeń, aby mogły być wykorzystane w przyszłości w celach szkoleniowych dla naszego zespołu, oraz przy modernizacji systemów audiowizualnych naszych klientów. Opiekunowie klienta również są informowani o przebiegu usług serwisowych aby mogli służyć pomocą i klient czuł się w pełni zaopiekowany.

Na cyklicznym spotkaniu zespołu omawiamy wszystkie zadania zaplanowane na następne dni oraz podsumowujemy wykonane wdrożenia i serwisy. Jest to świetna okazja na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz komunikowanie informacji zwrotnej od klienta i do innych zespołów A+V.

 

Podczas standardowego dnia pracy nie zapominamy o świetnej atmosferze i koleżeńskiej współpracy. Pracownicy mogą zjeść razem posiłek w naszej kuchni albo zagrać mecz w naszym gameroomie.

Dowiedz się więcej na temat usług serwisowych ofertowanych przez A+V tutaj oraz przeczytaj o tym dlaczego warto zainwestować w usługę SLA tutaj.

Nasze realizacje